- Ali želite raziskati čarobni svet izjemnih popustov?
- Prijavite se v Club 5*
- Ste že član?Kliknite tukaj
- Že imate račun?Prijava
- Nova stranka?Registrirajte se
Sedenje je novo kajenje, saj zdravstveni delavci in znanstveniki čedalje pogosteje in glasneje opozarjajo na nevarnosti, ki jih tak način življenja prinaša. Dolgotrajno sedenje povzroča povečan občutek lakote in nastanek vnetnih procesov, vse to pa vodi do kopičenja maščobe, povišanja krvnega tlaka in sladkorja v krvi, ta stanja pa dolgoročno vodijo v kronične bolezni.
Največ boste za svoje zdravje naredili, če se premaknete, če pa morate osem ur ali več delati na sedečem položaju, se vsaj vsake pol ure pretegnite in se sprehodite, pa čeprav le do stranišča, tiskalnika ali naprave za kavo. Enako pomembno je tudi več pozornosti nameniti temu, kaj jemo. Za sedeči način življenja so ključna zlasti živila, ki delujejo protivnetno, saj s tem preprečujejo razvoj določenih bolezni in stanj.
Nikar ne prezrite občasnih motenj sluha, kot so šumenje in zvonjenje v ušesih. Povsem običajno je, da se sluh s staranjem slabša, toda stopnja poslabšanja mora ustrezati starosti, opozarjajo strokovnjaki za bolezni ušes, grla in nosu. Če se slabša hitreje, je potrebno nujno ugotoviti, kaj ga povzroča, in pravočasno ukrepati, saj je pešanje sluha tesno povezano s propadanjem umskih zmogljivosti.
V nekaterih primerih ja za slabši sluh kriva poškodba, lahko pa nastane kot posledica prirojene hibe ali opravljanja določenih poklicev, pa tudi zaradi dolgoletnega bivanja v zelo hrupnem prostoru.